wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Konsultacje społeczne
  4. Zakończone konsultacje
  5. 2023
  6. Jak zazielenić podwórko przy Nowowiejskiej 18–32?
  7. Zazieleniamy podwórko na Nowowiejskiej 18–32? [KONSULTACJE SPOŁECZNE]

Śródmiejski gigant

Podwórko, o którym we wrześniu będziemy rozmawiać, jest jednym z największych na Ołbinie. Leży na granicy z Nadodrzem, w kwartale ulic Nowowiejskiej, Żeromskiego, Daszyńskiego i Jedności Narodowej. Przed II Wojną Światową było gęsto zabudowane. Dziś znajdziemy tu m.in kilka ozdobionych muralami oficyn, Środowiskowy Dom Samopomocy, czy instalację “Domek na jesionie”. Dzięki środkom z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego obok nich może pojawić się nowa zieleń i mała architektura.

Wrocławski Budżet Obywatelski w działaniu

Konsultowana propozycja zazielenienie podwórka powstaje dzięki inicjatywie mieszkańców i mieszkanek Wrocławia, którzy połączyli siły w ramach udziału we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. Projekt o numerze 118, nazwany “Zieleń to życie, ruch to zdrowie - Gajowice, Maślice, Ołbin i Zakrzów - parki, rekreacja i zieleń w całym mieście” został wybrany do realizacji dzięki 6 335 głosom osób z całego miasta! Liderem projektu jest Marek Kozioł.

Dla mieszkańców i mieszkanek podwórka, a także całego Ołbina, realizacja projektu oznaczać będzie budowę bioróżnorodnej, zielonej enklawy. Na podwórku posadzone zostaną krzewy i drzewa. Towarzyszyć im mają elementy małej architektury.

Czego dotyczą konsultacje społeczne?

W czasie konsultacji będziemy rozmawiać o tym, jak powinno wyglądać zagospodarowanie zieleni na podwórku, oraz na jakie elementy małej architektury powinna zdecydować się projektantka. Omówimy projekt zieleni i nowych nasadzeń. Przedyskutujemy potrzeby mieszkańców i mieszkanek, tak, by odświeżone podwórko jak najlepiej odpowiadała na ich potrzeby.

Jak wziąć udział w konsultacjach?

Konsultacje trwają do 21 września (czwartek). 7 września (czwartek) o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie konsultacyjne z projektantką i przedstawicielkami Zarządu Zasobu Komunalnego w Domu Edyty Stein. Zaplanowany został też spacer konsultacyjny po podwórku, który odbędzie się 9 września (sobota), o 12:00. Miejsce zbiórki to Domek na jesionie. 

Przez cały okres trwania konsultacji, czyli od 31 sierpnia do 21 września będzie można wypowiedzieć się za pomocą e- formularza.

Konsultacje z młodymi

Do udziału w konsultacjach zapraszamy również młodych mieszkańców i mieszkanki Wrocławia. Podczas spaceru 9 września odbędą się dedykowane mieszkającym na podwórku dzieciom warsztaty. Wspólnie zaprojektujemy podwórko i spiszemy rekomendacje, które pomogą projektantce w przygotowaniu ostatecznego planu. 

We współpracy ze Stowarzyszeniem Żółty Parasol zorganizowane zostaną także warsztaty dla młodych mieszkańców i mieszkanek osiedla. 

Konsultacje realizuje Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Masz szczególne potrzeby?

Jako organizatorom zależy nam, aby w konsultacjach mogły uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby. Jeżeli masz specjalne potrzeby, napisz do nas (adres: konsultacje(at)feps.pl ) najpóźniej 5 dni przed planowanym wydarzeniem, postaramy się zapewnić Ci możliwość udziału w konsultacjach społecznych. 

Reklama