wroclaw.pl strona główna Miasto równości Wrocław Miasto równości - strona główna

Infolinia 71 777 7777

°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Miasto równości
  3. Aktualności
  4. Inauguracja Miesiąca Różnorodności 2024 we Wrocławiu

Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Biuro Prezydenta Wrocławia zapraszają do udziału w konferencji Inauguracji Miesiąca Różnorodności 2024, która odbędzie się 23 kwietnia 2024 we Wrocławiu, g. 12.00 - 16.00 w Concordii Design, Wyspa Słodowa 7.

Miesiąc Różnorodności to największe wydarzenie realizowane w ramach koordynowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu Karty Różnorodności wspierającej przeciwdziałanie dyskryminacji w miejscu pracy. Obchodzone jest w maju zarówno w Polsce, jak i na poziomie Unii Europejskiej. Każdego roku wydarzenie gromadzi ekspertów_ki  zajmujących się zarządzaniem różnorodnością, działających na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem, dyskryminacją. Wśród uczestków_czek wydarzeń są przedstawiciele_ki biznesu, administracji, organizacji pozarządowych i nauki, którzy spotykają się, aby wymienić się doświadczeniami, dobrymi praktykami i inspiracją do dalszego działania.

Tegoroczna edycja pod hasłem "Building Bridges for the Future Work" będzie się koncentrować wokół wyzwań związanych z równością płci i doświadczeniami osób migranckich, poruszymy również temat praw dziecka w biznesie. W programie inauguracji znajdzie się panel Pełnomocniczek ds. Równego Traktowania, prezentacja konkretnych dobrych praktyk wdrażanych przez sygnatariuszy Karty Różnorodności oraz ogłoszenie zwycięzców II edycji Nagrody Karty Różnorodności.  

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

REJESTRACJA

Program wydarzenia:

12:00 – 12:20 – Otwarcie spotkania z udziałem Ministry do spraw Równości Katarzyny Kotuli oraz reprezentantów_ek Urzędu Miasta Wrocławia

12:20 – 13:05 – Inspiracyjne wystąpienie prof. Dariusza Dolińskiego, Uniwersytet SWPS we Wrocławiu:  MY – jak się tworzy i co z tego wynika?

13:05 – 14:05 – Równość i włączanie – wyzwania, oczekiwania, realne możliwości – panel dyskusyjny Pełnomocniczek ds. Równego Traktowania

Panelistki:

  • Karolina Andrian (Fundatorka i Prezeska, Fundacji Share The Care),
  • Bogna Czałczyńska (Pełnomocniczka Marszałka Pomorza Zachodniego ds. kobiet i równego traktowania),
  • Anna Strzałkowska (Ekspertka Instytutu Miast Praw Człowieka),
  • Karolina Zdrodowska (Pełnomocniczka Prezydenta m.st. Warszawy ds. równego traktowania)

Moderatorka: Alina Szeptycka ( Pełnomocniczka Prezydenta Wrocławia ds. równego traktowania)

14:05 – 14:35 – przerwa networkingowa

14:35 – 15:20 – Wielopokoleniowa i wielokulturowa organizacja jak to się robi? Prezentacja case studies.

15:20 – 15:40 – Ogłoszenie laureatów_ek II edycji Nagrody Karty Różnorodności.

15:40 – 16:00 – Podziękowania i zakończenie spotkania

Informacje o dostępności:

Budynek Concordia Design Wrocław jest w całości dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Wydarzenie będzie tłumaczone na PJM. Mamy również możliwość zapewnienia pętli indukcyjnej.

Karta Różnorodności to międzynarodowa inicjatywa pod patronatem Komisji Europejskiej, realizowana w 26 krajach Unii Europejskiej. Karta jest zobowiązaniem podpisywanym przez pracodawców, którzy decydują się na wprowadzenie zakazu dyskryminacji w miejscu pracy i działania na rzecz tworzenia i promocji różnorodności oraz wyraża gotowość firmy do zaangażowania wszystkich osób zatrudnionych oraz partnerów biznesowych i społecznych w te działania.

Organizacje decydujące się na implementację tego narzędzia działają na rzecz spójności i równości społecznej. Obecnie w sieci Sygnatariuszy mamy ponad 300 organizacji - firm, instytucji samorządowych i rządowych, organizacji pozarządowych i uczelni. Urząd Miejski Wrocławia jest sygnatariuszem Karty Różnorodności od 2017 roku. Więcej informacji o wydarzeniu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama