Na główny program Triennale złożą się cztery wystawy. Polsko-japońska „Two Sticks” (Muzeum Architektury) podejmuje temat rysowania jako ciągłej ewolucji. „Galeria Arsenal Notebook” to prezentacja prac z bogatej kolekcji białostockiej Galerii Arsenał, która konsekwentnie buduje zbiór polskiej sztuki współczesnej. We Wrocławiu zobaczymy rysunkowe szkice, filmy wideo i instalacje, generujące dźwięk obiekty. Oglądać je można w Galerii Neon na ASP.

Think Tank lab Triennale
Wystawa / ESK Muzeum Architektury we Wrocławiu
Wystawa „Brudnopis” gromadzi premierowe realizacje czterech, zaproszonych do udziału w projekcie artystów: Olafa Brzeskiego, Krzysztofa Gila, Pawła Jarodzkiego i Kamy Sokolnickiej. Ich realizacje będą odnosić się do tytułowego brudnopisu, w którym zwyczajowo znajdują się rysunki i teksty pisane „na brudno”, najczęściej dla własnych potrzeb, nieoficjalne. Zobaczymy ją w Ossolineum.
W ramach wystawy „Imagine”, będziemy mogli zobaczyć szereg interesujących, performerskich wystąpień odnoszących się do kwestii zapisów rysunkowych, których rezultaty będzie można oglądać przez pozostałe siedem dni w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Do projektu zostali zaproszeni znani i wysoko cenieni twórcy z Europy i Azji.
W ramach festiwalu Think Tank lab Triennale zobaczymy też dwie wystawy konkursowe: wystawę dyplomów rysunkowych polskich uczelni artystycznych oraz ogłoszony w październiku otwarty konkurs na realizację rysunkowe i około-rysunkowe. Pokazane będą w galerii Arttrakt i w Mieszkaniu Gepperta.
Celem obydwu wystaw jest zaprezentowanie wartościowych i nowatorskich działań w obszarze rysunku. Chcemy podjąć próbę opisania obecnego stanu poszukiwań twórczych w tym zakresie. Zgłoszenia dotyczące konkursu otwartego mogą dotyczyć zarówno prac powstałych na papierze przy użyciu klasycznych rysunkowych narzędzi, jak i propozycji przygotowanych specjalnie do wnętrz wystawienniczych galerii Arttrakt i Mieszkanie Gepperta, gdzie odbędzie się wystawa pokonkursowa w styczniu 2016 roku.
W ramach tegorocznej edycji Think Tank lab Triennale odbędą się również wy-stawy i wydarzenia towarzyszące. W Muzeum Współczesnym Wrocław zobaczymy wystawę Poli Dwurnik pt. Piosenka o lekarzu i inne rysunki, w Galerii Entropia odbędzie się wystawa: n_T R O P I A. Ćwiczenia z rysunku. Następne dwie wystawy to indywidualne prezentacje japońskich artystów: Kengo Kito w BARBARZE i Mitsutoshi Ban w nowo powstałej galerii sztuki współczesnej BOSA.
Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Think Thank lab Triennale potrwa do 31 stycznia 2016.
Festiwal organizowany jest przez ASP we współpracy z Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016