Teatr Muzyczny Capitol
Spektakle, za które tak kochamy Capitol, wracają od września, ale jeszcze w czerwcu dwa fantastyczne wydarzenia na zakończenie aktualnego sezonu.
Nie tylko dla fanów – koncert Justyny Szafran, która w czasie pandemii nie próżnowała, a o jej występie, który można było oglądać online, informowaliśmy. Z tym samym repertuarem – piosenkami z tekstem Agnieszki Osieckiej i muzyką Jerzego Satanowskiego artystka wystąpi w niedzielę 14 czerwca na Dużej Scenie.
A dla tych, którzy rozkochają się w głosie i muzycznym materiale jest płyta. Kupimy ją po niedzielnym koncercie, będzie też szansa na autograf Justyny Szafran.
I wreszcie w sobotę 20 czerwca zespół Capitolu w komplecie na Dużej Scenie, a w programie koncertu to, co tygrysy lubią najbardziej: piosenki z „Rat Packa”, „Gracjana Pana” i „Mocka. Czarnej burleski”, z „Mistrza i Małgorzaty” oraz z „Idioty” (był najchętniej oglądanym spektaklem z archiwów online Capitolu).
Nie zapomniano o czasie izolacji, bo będą internetowe przeboje, jakie artyści nagrywali w swoich domach: #hot16challenge, domowe covery i „Bądź obok mnie” (piosenka zespołu Capitolu dla szpitala na Koszarowej).

#Wracamy! – koncert na zakończenie sezonu w Capitolu
Koncert / Teatr muzyczny Capitol Teatr Muzyczny
I, uwaga! Kasa w budynku Capitolu jest obecnie czynna w godz. 12-19 (od poniedziałku do soboty oraz w niedziele, w które są wydarzenia). Zasady bezpieczeństwa przebywania w Capitolu.
Teatr Polski
Na scenie Polskiego do połowy lipca trzy popularne komedie – dwie Raya Cooney'a i jedna Aleksandra hrabiego Fredry.
Klasyk Raya Cooney'a, historia londyńskiego taksówkarza, który przez lata utrzymuje dwie rodziny (oczywiście nie wiedzą o sobie). Musi jednak nastąpić krach, a wszystko zaczyna się, kiedy dochodzi do wypadku drogowego.
Polityk wysokiego szczebla uwikłany w romans z zamężną sekretarką lidera opozycji. Punkt wyjściowy mistrzowski, dalej jest już tylko lepiej i zabawniej.

„Okno na parlament” w Teatrze Polskim
Spektakl / Komedia Teatr Polski – Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego
Późna komedia Aleksandra hrabiego Fredry nie tylko o świecie uczuć, ale też potrzebie lansu ubrana we współczesny kostium i wyjątkowo aktualna.

Ożenić się nie mogę
Komedia Teatr Polski – Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego
Wrocławski Teatr Komedia
Zespół wznawia działalność od razu z pełnym repertuarem, więc już od 6 czerwca można przyjść na spektakl. Do wyboru dwa tytuły.
Najpierw sztuka, która łączy w sobie klasyczne przedstawienie, kabaret i...interaktywną zabawę z widzami. Akcja toczy się podczas wykładu psychologa klinicznego, który prezentuje swoją teorię na temat seksu. Sytuacja rozwija się w całkiem niespodziewanym kierunku i zmierza ku zaskakującemu finałowi.

Psychoterapia, czyli sex w życiu człowieka
Komedia Wrocławski Teatr Komedia
Zrealizowana pod koniec ubiegłego roku historia jest dowcipnym komentarzem do małżeńskiego stadła. Bohaterami są małżonkowie z 40-letnim stażem (stąd zresztą tytuł), którym córka funduje wyjazd do ekskluzywnego hotelu. Na miejscu czeka sporo atrakcji i niespodzianek, jak...tajemniczy mężczyzna pod łóżkiem, który ma spore problemy i nadgorliwy konsjerż, który wkracza w najmniej odpowiednim momencie. Przedstawienie wyreżyserował Wojciech Dąbrowski.
Wrocławski Teatr Współczesny
Już 3-5 lipca, czyli na absolutne zamknięcie sezonu widzowie zobaczą „Powrót Króla” – sztukę, którą Michał Walczak napisał na III Konkurs Dramaturgiczny „Strefy Kontaktu” i zdobył za nią nagrodę w postaci realizacji dramatu na scenie WTW w sezonie 2019/2020.
Co w fabule spektaklu może widza rozbawić? Pewnie już to, że ikona muzyki rozrywkowej, Król Popu Michael Jackson żyje i przebywa nie gdzie indziej, tylko „gdzieś w Polsce”.
Tutaj ma zamiar spełnić złożoną w latach 90. Polakom obietnicę stworzenia... Narodowego Parku Rozrywki Narodowej, który miałby zabawą zbawić podzielony dramatycznie na dwa plemiona polski naród.
Na Króla „wpada”, nieorientująca się w jego planach, rodzina niespełnionych polskich artystów, która postanawia okraść posiadłość pewnego ekscentrycznego bogacza...
Powrót Króla
Dramat Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego
Teatr Scena Kamienica
Specjalizujący się w operetce teatr ze sceną w zabytkowej kamienicy przy Lelewela wznawia koncerty od 18 czerwca. Na pierwszy ogień występ tenora Tomasza Maleszewskiego, który otworzy Festiwal #LATO ZE SCENĄ KAMIENICA.

Gala Tenorowa – Tomasza Maleszewskiego
Inny / Opera / Teatr muzyczny / Balet Scena Kamienica
Dwa kolejne koncerty – w budynku NOT-u. Dla fanów, przede wszystkim uroczyste zakończenie sezonu.

Gdy opera spotka się z operetką
Opera / Spektakl / Teatr muzyczny / Balet Budynek NOT
ble

Artyści z Wariete – Uroczysta Gala zakończenia sezonu
Spektakl / Teatr muzyczny / Komedia Budynek NOT
Operetkowy koncert życzeń już na scenie przy Lelewela 15. W programie szlagiery z popularnych dzieł gatunku, które brzmią lekko i przyjemnie, choć wcale do najłatwiejszych wykonawczo nie należą.

Operetkowy koncert życzeń
Teatr muzyczny / Komedia Scena Kamienica
Na początku wakacji propozycja dla tych, którzy kochają piosenki Anny German, ale też przeboje rodziców albo dziadków ze złotego okresu polskiej piosenki.

Anna German i jej epoka – Szlagiery z lat 50. i 60.
Koncert / Jazz / Pop Scena Kamienica
Wrocławski Teatr Współczesny
Rozpoczęły się już próby do dwóch spektakli, które teatr pokaże na początku nadchodzącego sezonu (prawdopodobnie we wrześniu).
To „Nagasaki” Érica Faye w reżyserii Pawła Kamzy (przejmująca historia o samotności pracownika stacji meteorologicznej w Nagasaki na podstawie nagradzanej francuskiej powieści).
Drugim ze spektakli będzie „The Urban Birder” Davida Lindo w reżyserii Weroniki Szczawińskiej. Lindo to zapalony ornitolog, który nagrywa ptaki w warunkach miejskich, pisze o ptakach w betonowej dżungli, tłumaczy ich język. To może być jedna z ciekawszych propozycji teatru.
Trwają ustalenia, czy widzowie będą mogli obejrzeć przedstawienie w budynku teatru jeszcze w czerwcu. Na razie wiadomo, że można liczyć na kolejną odsłonę wideoklipów teatralnych, które zapoczątkowało pięć filmów na podstawie kobiecych sztuk, jakie nagrodzono w konkursie WTW „Strefy kontaktu”. Tym razem jednak obejrzymy nie wybrany fragment, ale całą inscenizację sztuki Mariusza Sieniewicza „Truskawki” (w reżyserii Piotra Łukaszczyka), które podzielone zostanie na pięć klipów i w drugiej połowie czerwca będzie udostępniane na FB teatru.