Zgodnie z przekonaniem wielu pedagogów, kluczem do przyszłego sukcesu dziecka jest wykształcenie w nim postawy przedsiębiorczości, na którą składają się pomysłowość, samodzielność, wytrwałość, ciekawość świata, umiejętność dobrej organizacji czasu oraz zdolność współdziałania. Projekt „Krasnal Złotóweczka”, skierowany do uczniów klas 0-1 wrocławskich szkół, powstał w reakcji na rozpoznanie luk w edukacji przedsiębiorczości – ma na celu przede wszystkim nauczenie dzieci gospodarności, kontrolowania wydatków, przemyślanych zakupów i szanowania swojego czasu.
Teatr wspomoże ekonomię
Żeby zrealizować opisane powyżej cele, pomysłodawcy postanowili posłużyć się metodą teatralną i zaproponować stworzenie minispektaklu, którego bohaterami są: Krasnal Złotóweczka (rozważny, skrupulatny, opanowany i pracowity, zawsze planujący swoje działania, mądry w decyzjach i pełen twórczych pomysłów) oraz Zając (impulsywny i nierozważny, szybko podejmujący decyzję, nie zważający na żadne przestrogi). Treści przekazywane podczas spektaklu (15-20-minutowy) utrwalane będą dzięki godzinnym warsztatom teatralno-plastycznym, realizowanym przez profesjonalnych instruktorów z doświadczeniem pedagogicznym, podczas których dzieci będą wykonywać pacynki, inspirowane treścią spektaklu, oraz odgrywać proste scenki związane z nauką przedsiębiorczości.
Kto pierwszy, ten lepszy
Bezpłatne zajęcia będą się odbywały w siedzibie Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka (ul. Kuźnicza 29a), w okresie 29.09-15.12.2014 (terminy do rezerwacji: 29-30 września, 13 października, 21 października, 28 października, 4 listopada, 17-18 listopada, 25 listopada, 1-2 grudnia, 9 grudnia, 15 grudnia, w godz. 8.30-9.45 lub 10.15-11.45). Rezerwacja terminów w biurze WCTD po przesłaniu zgłoszenia: 071 341 80 02, 608 432 224, e-mail: wctd@wctd.wroclaw.pl; k.augustyniak@wctd.wroclaw.pl
O przyjęciu do projektu zdecyduje kolejność zgłoszeń (pierwszeństwo mają placówki, biorące udział w programie „Od inspiracji do kreacji”). Jedna placówka może zgłosić do udziału w projekcie maksymalnie dwie klasy. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 września. Szkoły zakwalifikowane do projektu zostaną poinformowane drogą e-mailową. W projekcie mogą wziąć udział klasy, które nie uczestniczyły w poprzedniej edycji projektu (wrzesień-grudzień 2013).
Zapisy przez formularz zgłoszeniowy.
MaWi