wroclaw.pl strona główna

UWAGA! Uwaga kierowcy! Poważny wypadek na drodze pod Wrocławiem

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Policjanci na rowerach kończą sezon

Policjanci na rowerach kończą sezon

Data publikacji: Autor:

Edytuj w ACMS

W 2014 roku po raz pierwszy ruszyły w teren rowerowe patrole policyjne. Przed rozpoczęciem sezonu funkcjonariusze przeszli szereg szkoleń. Podpatrywali także bardziej doświadczonych kolegów z Holandii.

Reklama

– Funkcjonariusze nauczyli się m.in. technik interwencji i wykorzystania podczas nich roweru, dynamicznego przemieszczania się w patrolu, czy też jazdy w trudnym terenie. Nabyte umiejętności przydały się policjantom podczas codziennej służby – wyjaśnia st. asp. Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Na Dolnym Śląsku jest w sumie 35 patroli rowerowych. We Wrocławiu jest ich sześć. Funkcjonariusze w stolicy regionu interweniowali 208 razy i wykryli 140 wykroczeń zatrzymali m.in. osoby poszukiwane za przestępstwa. Policjanci na rowerach patrolują parki, skwery, ale też zabezpieczają imprezy masowe.

– Rowerem można wjechać w tereny niedostępne dla zmotoryzowanych patroli. To w wielu sytuacjach daje funkcjonariuszom przewagę – dodaje Paweł Petrykowski.

Podczas przerwy zimowej rowery przejdą kompleksowy przegląd techniczny. W razie potrzeby zostaną dokonane naprawy. W teren policyjni cykliści wyruszą wiosną.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama