Urodzona w Bolesławcu artystka studiowała w Krakowie, Katowicach, a potem w Berlinie Zachodnim. Przez lata zajmowała się nie tylko grafiką użytkową, ale też obiektami książkowymi o unikatowym charakterze, współpracowała z wieloma wydawnictwami, stworzyła wiele arcydzieł, które kolekcjonerzy bibliofile wyjątkowo sobie cenią.
Brała udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i zagranicą, a jej prace znajdują się w zbiorach m.in. Staatsbibliothek Preussischer Kulturbesitz w Berlinie, Central- und Landesbibliothek Berliner Stadtbibliothek.
„Podczas długoletniego pobytu w Hiszpanii zapoczątkowałam cykl obrazów piktograficznych, nazywając je Kryptogramami (ukryty znak), inspirując się znakami piktograficzno -hieroglificznymi różnych proweniencji kulturowych epok prehistorycznych. Z czasem te znaki pojawiają się w formie coraz bardziej zredukowanej, pozostawiając jednak jej charakter antropomorficzny i bliski cechom stanów emocjonalnych. Dlatego często nazywam te cykle Emoticonami (emocje + ikony). Jest to mój atrybut artystyczny” – napisała niegdyś słowem komentarza Elżbieta Woźniewska.

Wystawa: Paralele – Elżbieta Woźniewska
Wystawa Galeria Miejska
Podczas wrocławskiej wystawy „Paralele” obejrzymy aż 100 prac Elżbiety Woźniewskiej – jej barwne i pełne symboliki obrazy, zachwycające maestrią wykonania i niezwykłą wyobraźnią książki artystyczne i obiekty.
„Istotnym elementem pokazu są prace czerpiące inspiracje z głębokiej wiary Artystki. Tworząc dzieła „Tryptyk Rzymski”, „Obecność”, „Mur Jerozolimski” czy „Pieta I i II” Woźniewska zrezygnowała z posiłkowania się kryptograficznymi znakami na rzecz sztuki figuralnej, realistycznej. Tylko w ten sposób udało jej się uchwycić człowieczeństwo, głęboką duchowość i emocje bijące ze skupionej twarzy Bogurodzicy.” – przeczytamy w zapowiedzi wystawy.
„Paralele” w Galerii Miejskiej obejrzymy do 29 lutego.